Opowieść o nowoczesności

Opowieść o nowoczesności

Domy nowoczesne oznaczają idealne połączenie funkcjonalności, piękna i wyjątkowego wyglądu. te cechy doceniają wszyscy inwestorzy, którzy zamierzają wybudować dom nowoczesny. Projekty domów nowoczesnych wskazują budynki niebanalne, ale wygodne i przede wszystkim ekonomiczne w wieloletniej eksploatacji.

Domy nowoczesne to budynki, które można wybudować w zasadzie na każdej działce, nawet najbardziej nietypowej. Projekt domu nowoczesnego przedstawia zarówno dom na wąską działkę, jak i projekt dotyczący budynku o zdecydowanie większym metrażu, a nawet luksusowe rezydencje. Można więc nawet pokusić się na określenie, że domy nowoczesne to po prostu to samo co domy luksusowe. Większość takich budynków zakłada technologię energooszczędną. Przykładem mogą być zaawansowane technologicznie domy pasywne, które korzystają z energii wytworzonej w ich wnętrzu i energii odnawialnej.

Cechą charakterystyczną, jeśli chodzi o architekturę domów nowoczesnych, są przede wszystkim bardzo duże przeszklenia. Przeszklenia występują zwłaszcza w salonie. Dzięki takiemu zabiegowi wnętrze staje się nie tylko przestrzenne, ale także jest doskonale doświetlone. W domu nowoczesnym występuje prosty, dwuspadowy lub całkiem płaski dach. Elewacje takiego budynku mogą zostać wykończone dekoracyjnie drewnem, tarasy posiadają metalowe barierki. Z zewnątrz nowoczesny budynek jest pomalowany na jasne kolory, które mogą zostać przełamane mocnym akcentem kolorystycznym. To wszystko podkreśla nowoczesny rys budynków.

Projekty domów nowoczesnych zawierają również nowinki technologiczne, które stawiają je w jednym rzędzie z domami inteligentnymi. Bo dom nowoczesny musi być ekologiczny i przede wszystkim energooszczędny. Nikogo więc nie powinny dziwić zamontowane czujniki ruchu, które same włączają i wyłączają światło w poszczególnych pomieszczeniach. Takie są więc budynki nowoczesne.

Read More

Ciekawe projekty domów jednorodzinnych

Ciekawe projekty domów jednorodzinnych

Kiedy przeglądamy katalogi z gotowymi projektami domów jednorodzinnych, może rzucić nam się w oczy spora różnorodność dostępnych na rynku rozwiązań. Większość domów tego typu cechuje się raczej klasyczną i funkcjonalna architekturą, znajdziemy jednak także bardziej oryginalne rozwiązania.
Gdy wybieramy konkretne projekty domów jednorodzinnych warto zwrócić uwagę na kilka cech, którymi mogą charakteryzować się niektóre z nich. Przede wszystkim warto pomyśleć o wyborze projektu domu jednorodzinnego, który zapewnia jak największą energooszczędność. Domy energooszczędne pozwalają na naprawdę spore oszczędności w czasie eksploatacji. Jest to często możliwe dzięki zastosowaniu raczej prostych i mało kosztownych rozwiązań technicznych, dlatego zdecydowanie warto rozważyć wybór właśnie takiego projektu. Koleją ważną kwestią jest wielkość i rozkład pomieszczeń. Projekty domów jednorodzinnych utrzymane w raczej nowoczesnym stylu będą charakteryzowały się dużymi otwartymi przestrzeniami, bez zbędnych ścian działowych oraz drzwi. Na przykład w tego typu projektach znajdziemy duże salony, połączone z jadalnią oraz kuchnią. Tego typu rozwiązania mają bardzo wielu zwolenników, jeśli jednak dysponujemy ograniczonymi środkami finansowymi będzie nam zapewne zależało na bardziej oszczędnym gospodarowaniu przestrzenią. W takim wypadku możemy zdecydować się na bardziej klasyczne rozwiązanie, które będzie cechowało się większą funkcjonalnością.
Wśród interesujących projektów domów jednorodzinnych możemy znaleźć również na przykład takie rozwiązania jak domy z bali drewnianych. Chociaż drewno nie należy do najpopularniejszych materiałów budowlanych, warto wziąć je pod uwagę, ponieważ ma zdecydowanie bardzo wiele zalet. Wśród projektów domów jednorodzinnych znajdziemy także bardziej luksusowe projekty domów o wysokim standardzie.

Read More

Dom z tradycjami

Dom z tradycjami

Niezmiennie od wielu lat domy o jednolitej i nienarzucającej się bryle cieszą się uznaniem osób ceniących skromną elegancję i klasykę. W biurach architektonicznych projekty domów tradycyjnych są grupą, która budzi wielkie zainteresowanie. Jednym z najmocniejszych argumentów docenianych przez klientów jest ponadczasowość domów klasycznych, które są kwintesencją tego co przez szereg lat tworzyło kształty kojarzące się ze stonowaniem. Tradycjonalizm nie lubi ekstrawagancji, jednak myśli się ten, że stosuje się w tych budynkach innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Faktem jest, że w tych projektach domów tradycyjnych króluje standardowa architektura, bez fantazji czy eksperymentalnych kształtów. Zazwyczaj te projekty domów opierają się o rys architektury środkowoeuropejskiej, jednak posiadają wszystkie udogodnienia i rozwiązania domów nowoczesnych. Idealnie nadają się dla osób, które nie chcą narzucać nowego stylu, dla kochających klasyczne i dobre rozwiązania, a także dla rodzin z dziećmi. Domy jednorodzinne są zaprojektowane w oparciu o jednolitą bryłę w kształcie prostopadłościanu. Najczęściej są to budynki z kondygnacją, jednak w szerokiej ofercie znajdą się też projekty domów parterowych stylizowanych delikatnie na proste dworki. W tychże budynkach zazwyczaj projektuje się dach czterospadowy lub dwuspadowy. Do podmiejskich działek często wybierane są projekty domów tradycyjnych opartych na wspomnianej stylizacji dworkowej. Tutaj przeważa ukryty w detalach czar oraz wymowna w swym kunszcie skromność. Inwestorzy poszukujący klasycznych rozwiązań docenią także rozłożyste ganki z kolumnami, które stają się kanonem tego typu projektów. Modne stają się także lukarny. Klasyka i tradycjonalizm w najlepszym wydaniu. Sercem domu są natomiast nowoczesne rozwiązania, które pozwalają na energooszczędność i niskie koszty utrzymania.

Read More

Różne projekty domów

Różne projekty domów

Gdy przeglądamy katalog z różnymi projektami gotowych domów, rzuca nam się w oczy przede wszystkim ich duża różnorodność. Ponieważ gotowe projekty domów cieszą się bardzo dużą popularnością biura projektowe przygotowują bardzo szeroką ofertę, która ma na celu przyciągnięcie klientów o różnych potrzebach i możliwościach finansowych.
Wśród gotowych projektów znajdziemy na przykład bardzo wiele domów energooszczędnych. Cechują się one przede wszytkim tym, że pozwalają na zaoszczędzenie bardzo dużych sum na późniejszej eksploatacji. Dzieje się tak dzięki zastooswaniu różnego rodzaju rozwiązań i technologii, które chornią te budyki przed nadmierną utratą ciepła. Przekłada się to na bardzo duże oszczędności przy zakupie materiałów opałowych, które nie należą przecież do najmniejszych wydatków w domowym budżecie.
Bez trudu znajdziemy bardzo wiele ciekawych projektów domów nowoczesnyhch, które charakteryzują się przede wszystkim połączeniem ciekawch, minimalistycznych rozwiązań architektonicznych oraz dużej funkcjonalności oraz oszczędnych technik wykorzystywanych przy ich budowie. Nowoczesne rozwiązania przypadną bez wątpienia do gustu wszystkim zwolennikom dużych otwartych przestrzeni oraz łączenia kuchni, salonu i jadalni w jendo.
Innym interesującym i zazwyczaj niedocenianym rozwiązaniem są projekty domów z drewna. drewniane domy charakteryzują się przede wszystkim bardzo dobrym wpływem na zdrowie mieszkańców oraz tym, że nie odziaływują w negatywny sposób na środowisko naturlane. Ekologiczne domy z drenianych bali to nie tylko połączenie estetycznych i atmosferycznych rozwiązań, to także technologia, która pozwala zadbać o zdrowie całej rodziny.
Ja widać gotowe projekty domów są naprawdę różnorodne i pozwalają na dokonanie naprawdę swobodnego wyboru spośrod wielu ciekawych roziwązań, bez wątpienia więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Read More

Nowoczesny dom - rozwiązanie dla każdego?

Nowoczesny dom - rozwiązanie dla każdego?

Nowoczesny - to określenie zawsze budzi pozytywne skojarzenia. Nie dziwi zatem, że ten przymiotnik jest bardzo często używany w celu zachęcenia nas do zakupu różnych rzeczy. Jeśli decydujemy się na wybudowanie własnego domu, możemy się również bardzo często spotkać z określeniem jakiegoś projektu jako nowoczesnego. Czy warto zainteresować się tego typu rozwiązaniem?
Domy nowoczesne mają dwie główne cechy charakterystyczne, które pozwalają odróżnić je od bardziej klasycznych rozwiązań. Przede wszystkim wyróżniają się ciekawymi, oryginalnymi projektami, które często odbiegają od tradycyjnych wzorów. Jest to cecha bardzo kusząca przede wszystkim dla osób, które przykładają duże znaczenie do strony estetycznej i chcą wyróżnić się z tłumu dzięki oryginalności. Rzeczywiście nie każdy musi być zadowolony z domu, który po prostu kopiuje nudne rozwiązania. Drugą cechą nowoczesnych domów jest wykorzystanie różnych technologii, które służą przede wszystkim bardziej oszczędnej eksploatacji. W nowoczesnych projektach uwzględnia się na przykład rozwiązania energooszczędne. Są to również dosyć często domy parterowe, ponieważ wiąże się to również z określonymi oszczędnościami w trakcie budowy. Jeśli interesują nas tego typu projekty możemy znaleźć przykładowe rozwiązania, na przykład projekty domów jednorodzinnych nowoczesnym stylu i zapoznać się zarówno z ich cechami, jak i kosztami budowy takiego domu.
Nowoczesne domy wybierane są zazwyczaj przez osoby dobrze sytuowane, które nie mają dużej rodziny. Wpływa na to również sposób organizowania przestrzeni w niektórych takich domach - zazwyczaj kładzie się w nich nacisk na jak najwięcej otwartych, nie podzielonych przestrzeni oraz duże, przestronne pomieszczenia. Nie jest to z pewnością rozwiązanie, które sprzyjałoby zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych rodziny ze sporą gromadką dzieci.

Read More