Dom energooszczędny - projekt rządowy

Dom energooszczędny - projekt rządowy

Każdy chciałby mieć swój kąt i dla większości osób mały biały domek z ogródkiem to jest tylko szczyt marzeń, ponieważ każda inwestycja, tak i ta wiąże się z dużym nakładem finansowym. Istnieją jednak też inne rozwiązania. Jednym z takich rozwiązań, aby stać się posiadaczem swojego małego kąta jest program zwany „dopłaty do domów energooszczędnych”. Biorąc pod uwagę fakt, że ten rządowy program wszedł w życie w zeszłym roku to nasze biuro ma już z tego tytułu spore doświadczenie. Program ten mówi o tym, że każdy może się starać o dofinansowanie ze środków państwa do swojego wymarzonego domu, jednak przy tym potrzeba spełniać kilka warunków, a nie tyle inwestor musi je spełniać, co sam dom. Dofinansowanie polega na tym, że trzeba zgłosić do banku a za razem do budowy dom energooszczędny. Oczywiście bardzo ważne są wyliczenia wstępne przenikania ciepła, jednak podczas budowy są przeprowadzane dodatkowe analizy, a najważniejszy jest finał. Po wybudowaniu już domu każdy inwestor może się starać o częściowe umorzenie zaciągniętego kredytu na podstawie projektu domu energooszczędnego oraz na podstawie końcowych ekspertyz. Wiadome jest, że papier przyjmie wszystko, nawet mylne wyliczenia, najważniejsze jest to, co pokazują badania. My, jako biuro projektowe możemy zagwarantować, że domy energooszczędne przez nas projektowane przy zgodnym wybudowaniu ich z projektem zapewniają spełnienie wszelkich warunków wymaganych przez Państwo. Przy poprawnym wybudowaniu, zachowaniu założonych materiałów oraz wszelkiego rodzaju łączeń w trakcie budowy nikt z naszych klientów nie miał problemu z otrzymaniem dofinansowania z programu rządowego. Nasze doświadczenie oraz już powstałe domy są najlepszym dowodem na to, że jesteśmy biurem projektowym godnym zaufania, a projekty domów energooszczędnych wychodzące z pod naszej ręki spełniają wszystkie założone wymagania.

Read More

Budujemy dom z drewna

Budujemy dom z drewna

Powrót do ekologii sprawił, że także i w branży budowlanej zauważono wielkie zmiany. Coraz więcej Inwestorów ma na uwadze przesłanki energooszczędne i ekologiczne, dlatego też wielką popularnością cieszą się domy drewniane. Kiedyś uznawane za te, które nie mogły konkurować z murowanymi z cegły. Obecnie, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, dopasowaniu ich do polskich warunków klimatycznych a także oparciu na tradycji niosącej wiele cennych informacji można kupić gotowy projekt domu tradycyjnego. Na ten typ decydują się zazwyczaj klienci budujący w podmiejskich peryferiach oraz na wsiach. Całoroczne domy drewniane są odpowiedzią na potrzeby tych klientów, którzy cenią sobie naturalność i zdrowy tryb życia. Mają bardzo wiele zalet, są między innymi uniwersalne oraz niebywale wytrzymałe. Te domy ekologiczne mają wysoką barierę ognioodporną, są efektywne oraz ciepłe. To niemalże idealne połączenie domów drewnianych i domów nowoczesnych z przewagą oczywiście tych pierwszych, które z samej swojej istoty są tutaj przewodnie. Wybierając właśnie taki projekt domu wybiera się oszczędność, wytrzymałość oraz pełne bezpieczeństwo. Konstrukcja jest lekka co ma duże znaczenie jeśli chodzi o koszta fundamentów, które w tym przypadku są o wiele mniej masywne. Architekt z całą pewnością rozwieje wątpliwości dotyczące możliwości wybudowania na różnych terenach. Dzięki temu, że konstrukcje drewniane są tak lekkie domy drewniane mogą być wznoszone nawet w miejscach gdzie warunki są dość trudne. Bardzo ważną cechą tychże budynków ekologicznych jest łatwość wykonania. Zazwyczaj zatrudnia się specjalistyczne firmy, które dostarczają na budowę gotowe komponenty. W przeważającej mierze stosuje się materiały suche, co pozytywnie wpływa na czas, w którym możliwe jest zamieszkanie. Tak naprawdę są to domy luksusowe, oparte na naturalnych, zdrowych i ekologicznych rozwiązaniach. Spośród wszystkich propozycji znajdują się projekty domów tradycyjnych, domów jednorodzinnych oraz o nowoczesnym stylu.

Read More

Typowy projekt domu

Typowy projekt domu

Jednym z rozwiązań najczęściej wybieranych przez osoby, które decydują się na własny dom jednorodzinny jest projekt typowy, czyli gotowy projekt przygotowany przez biuro projektowe. Tego typu rozwiązanie ma wiele zalet, które wpływają na jego popularność i duże zainteresowanie jakim się cieszy.
Typowe projekty domów to przede wszystkim zazwyczaj klasyczne i sprawdzone rozwiązania, które mają zaspokoić przede wszystkim praktyczne potrzeby mieszkaniowe rodzin. W wielu gotowych projektach domów największy nacisk położony jest na połączenie komfortu, jaki powinien zawsze wiązać się z posiadaniem własnego domu, z praktycznymi i oszczędnymi rozwiązaniami. Gotowy projekt domu jest dokładnie przemyślany i opracowany z wykorzystaniem różnego rodzaju funkcjonalnych rozwiązań. Bardzo dużą zaletą gotowego projektu jest oczywiście duża oszczędność pieniędzy, która wiąże się z jego wyborem. Przygotowanie projektu na indywidualne zamówienie daje większą swobodę w zastosowaniu różnych pomysłów, jest jednak dużo bardziej kosztowne, zajmuje znacznie więcej czasu i tak naprawdę nie jest konieczne. Także w gotowym projekcie domu możemy bez problemu wprowadzić pewne zmiany, które sprawią, że będzie on bardziej odpowiadał naszym potrzebom mieszkaniowym. Na rynku dostępna jest tak duża ilość projektów typowych, że bez problemu znajdziemy wśród nich rozwiązania, które będą nas interesowały. Gotowe projekty domów to również nie tylko nudne i mało oryginalne pomysły. Możemy poszukać bardziej interesujących projektów, na przykład domów z drewnianych bali lub nowoczesnych domów parterowych. Wszytko zależy od naszej fantazji oraz zasobności portfela.
Jak widać także gotowy projekt domu wybrany z katalogu daje dużą swobodę w realizowaniu planów budowy własnego domu. Nie należy zatem traktować tego rozwiązania jako gorszego, czy nie spełniającego wszystkich standardów.

Read More

Projekty domów na zamówienie

Projekty domów na zamówienie

Wiele biur projektowych oferuje usługę, która polega na przygotowaniu projektu domów na indywidualne zamówienie. Są to różnego rodzaju projekty, które obejmują zarówno domy nowoczesne, jak i klasyczne. Czy warto zamówić taki projekt i jakie są korzyści wynikające z tego typu rozwiązania?
Oczywiście największą zaletą projektu domu zamówionego indywidualnie jest jego idealne dopasowanie do wymagań klienta, ale także do działki, na której ma znaleźć się budynek. Jeśli decydujemy się na zakup projektu z katalogu, możemy, a nawet musimy, wprowadzić w nim różne zmiany, ale nie można porównywać tego do przygotowania nowego projektu praktycznie do zera, który będzie w stu procentach zgody z naszymi oczekiwaniami. Należy pamiętać, że przygotowanie projektu domu zajmuje określoną ilość czasu, musimy więc uzbroić się w cierpliwość, zwłaszcza jeśli chcemy aktywnie uczestniczyć w pracach i wprowadzić swoje własne pomysłu. Projekty domów, które znajdziemy w gotowych katalogach, są zdecydowanie szybszym rozwiązaniem, nie dają jednak zbyt dużej swobody w realizowaniu własnej, oryginalnej i niepowtarzalnej wizji. W przypadku indywidualnego projektu w zamian za czas oraz pieniądze otrzymujemy budynek spełniający wszystkie nasze niestandardowe potrzeby oraz dopasowany idealnie do działki, którą dysponujemy. Ma to bardzo duże znaczenie w przypadku mniej standardowych działek, na przykład takich o nietypowych wymiarach.
Oczywiście odpowiedź na pytanie czy decydować się na indywidualny projekt zależy tylko i wyłącznie od nas. Zapewne najważniejszym argumentem na rzecz gotowego projektu będą ograniczone możliwości finansowe, jeśli jednak dysponujemy odpowiednim kapitałem, zawsze warto jest zdecydować się na zamówienie projektu. Możemy zorientować się w ofertach rożnych biur projektowych oraz ich cennikach, a także zapoznać się z przykładowymi realizacjami zaprojektowanych przez nie budynków.

Read More

Ekologicznie, sielsko i szybko

Ekologicznie, sielsko i szybko

Większa świadomość dotycząca ekologii, a także powrót do natury i chęć budowania w obszarach wiejskich sprawia, że wielu Inwestorów podejmuje decyzję o budowie domu ekologicznego. Wybierając projekt domu kierują się głównie tymi przesłankami, które gwarantują o wiele szybszą realizację inwestycji oraz możliwość prostej rozbudowy i modyfikacji budynku. Domy drewniane na powrót cieszą się powodzeniem. Nie bez powodu, zalety wydają się nie mieć końca. Oprócz tych pomniejszych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na te główne. To one znacznie przeważają nad domami tradycyjnymi, murowanymi. Głównym atutem domów ekologicznych jest lekka konstrukcja. Projekty domów drewnianych pozwalają na wybranie tego najbardziej odpowiadającego wizją Inwestora. Łatwość budowania polega głównie na dostarczeniu gotowych prefabrykatów, które składają się na całość. Fundamenty pod te budynki są cieńsze, najczęściej stworzone z bloczków komórkowych. Drewniany szkielet może zostać postawiony w niecały kwartał, co praktyczne jest niewykonalne w przypadku budowania domów murowanych. Bardzo istotną zaletą jest sama powierzchnia użytkowa. Inwestor jest to w stanie wychwycić już w momencie porównywania projektów domów o tym samym obrysie, ale innej technice wykonania. Domy drewniane charakteryzują się bowiem większą powierzchnią użytkową. Dodatkowo, bezspornym pozostaje fakt, że dzięki temu, że do wznoszenia budynku jest używany naturalny materiał są to domy ekologiczne. Ma to wiele zalet, jak chociażby specyficzny mikroklimat czy oddychające mury. Zwłaszcza ta pierwsza zaleta jest po prostu nieosiągalna w domach, budowanych w innych technologiach. Dodatkowo warto podkreślić, że domy drewniane są efektywne, nowoczesne, ciepłe i urocze. Ich architektura jest tak uniwersalna, że pasuje praktycznie do każdego otoczenia, chociaż faktycznie najlepiej komponuje się w otoczeniu sielskim.

Read More