Dlaczego warto wybrać dom parterowy

Dlaczego warto wybrać dom parterowy

Dom jest inwestycją na całe życie. Zazwyczaj budując dom, planujemy w nim przecież spędzić resztę swojego życia. Dlatego też warto pomyśleć o bryle, która będzie funkcjonalna i wygodna nie tylko w chwili budowania, ale właśnie przez całe życie. A przede wszystkim na starość.

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na budowę domu parterowego. Oczywiście, nie każdy może sobie pozwolić, ponieważ budowa takiego domu jest to możliwe wyłącznie wtedy, gdy nasza działka jest wystarczająco duża. Jeśli jednak dysponujemy odpowiednią posesją, bez problemu możemy postawić większy lub mniejszy dom parterowy.

W katalogach projektów znajdziemy różne wersje takich budynków. Wybór jest naprawdę ogromny, ponieważ coraz częściej właśnie takie projekty są realizowane. Projektanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, poszerzają swoją bazę o kolejne projekty domów parterowych.

Cieszą się one tak dużą popularnością, ponieważ mają wiele zalet. Przede wszystkim wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Nie musimy więc biegać pomiędzy piętrami. Jest to bardzo ważny aspekt, którego być może teraz nie doceniamy, ale za jakiś czas, kiedy chodzenie po schodach będzie dla nas nie lada wysiłkiem, z pewnością docenimy rozmieszczenie wszystkich pomieszczeń na jednym poziomie. Planując więc budowę domu, musimy myśleć przyszłościowo i uwzględnić swoje fizyczne możliwości, które z pewnością zmienią się wraz z biegiem czasu. Taki układ jest także bezpieczny, jeśli w naszym domu znajdują się małe dzieci. Jeśli nie ma schodów, nie ma również niebezpieczeństwa upadku z dużej wysokości.

Podążając za najnowszymi trendami, w domach parterowych możemy sobie pozwolić na duże, otwarte przestrzenie, które sprawią, że nasz dom będzie wyglądał na bardziej przestronny i luksusowy. Tutaj możemy połączyć salon z kuchnią lub kuchnię z jadalnią, przez co nie musimy biegać pomiędzy pomieszczeniami, ale wszystko mamy pod ręką i w zasięgu naszego wzroku.

Dbając więc o bezpieczeństwo i wygodę zarówno swoją, jak  i swoich bliskich powinniśmy się zastanowić nad budową domu parterowego. W takim domu piękno i nowoczesność mogą się połączyć z wygodą i funkcjonalnością. A chodzi przecież o to, żeby nasz dom był funkcjonalny, a przez to służył nam przez długie lata.

Domy parterowe, domy drewniane

Read More

Gotowe projekty domów - zalety

Gotowe projekty domów - zalety

Możliwość zamówienia projektu domu przygotowanego na indywidualne zamówienie jest z całą pewnością bardzo kusząca. Niestety nie każdego stać na taką inwestycję. Dlatego zdecydowana większość osób decyduje się na wybór gotowego rozwiązania z katalogów proponowanych przez różne biura projektowe.
Gotowe projekty domów mają jednak także inne zalety, oprócz dużo niższej ceny. Pozwalają one przede wszystkim na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, jaki zajmuje przygotowanie zamówienie indywidualnego. Dodatkowo tego typu projekty są rozwiązaniami sprawdzonymi często w praktyce - możemy przekonać się jak w rzeczywistości wygląda ich realizacja. Warto również pamiętać, że nawet w gotowym projekcie możemy wprowadzić różnego rodzaju zmiany, zarówno przed rozpoczęciem, jak i w trakcie trwania budowy. Nie jest więc tak, że jesteśmy skazani na konkretne rozwiązania, bez możliwości dopasowania ich do naszych indywidualnych potrzeby. Poza tym na rynku gotowych projektów dostępne jest bardzo dużo różnego rodzaju ofert. Jeśli nie mamy bardzo specyficznych wymagań, bez trudu znajdziemy wśród nich coś dla siebie.
Domy jednorodzinne zbudowane na podstawie gotowych projektów domów mogą wydawać się sztampowe i mało ciekawe. Jeśli jednak poszukamy, możemy znaleźć także bardziej oryginalne rozwiązania, które będą dostępne w bardzo przystępnej cenie. Dlatego nie warto z góry odrzucać gotowych projektów, nie ma także sensu ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z indywidualnym projektem, jeśli standardowe rozwiązania mogą zaspokoić nasze potrzeby i wymagania. Warto też pamiętać, że zarówno gotowe, jak i indywidualne projekty przygotowywane są zazwyczaj przez tych samych, kompetentnych architektów, dlatego nie różnią się tak naprawdę jakością i spełniają wszystkie konieczne normy. Nie musimy się wiec obawiać, że gdy wybierzemy gotowy projekt, otrzymamy gorszy produkt.

mojdziennikbudowy.pl

Read More